2014-01-21

Polska - trzeci świat w środku Europy, oczami Al Jazeera

Zastanawiam się, czemu polskie media przeważnie piszą o politykach, dżenderze, przepychankach na górze, obrażeniu się jakiegoś artysty, wyścigach czy fałszywych wynikach antysportu (na prochach), zamiast o prawdziwych problemach Polski i Polaków.


A jest ich mnóstwo: wymieranie narodu, ogłupianie, nędza duchowa i fizyczna, emigracja za chlebem i lepszymi warunkami, dla ciała, umysłu i sumienia - naszego i naszych rodzin.

To Al Jazeera, a nie opiniotwórcze polskie media, zajęła się trzecim światem w środku naszego kraju, a dokładnie sytuacją rodzin byłych górników w Bytomiu i poprzemysłowych terenach na Śląsku: kliknij, by przeczytać o tym ich artykuł. Wystarczy też obejrzeć film Bartek’s Getaway Bus, w tym artykule omawiany.

Nie wstyd Wam, pseudoredaktorzy pseudopolskiej pseudoprasy, że to inni, a nie wy, piszą o takich naszych podstawowych sprawach?

Jaskółka nadziei: w niedawnym numerze GW ukazał się życiowy artykuł Brakujące Córki o aspektach emigracji "na saksy" polskich opiekunek niemieckich emerytów. Albo Gazeta.pl Trójmiasto: Drugie życie Tobiasza. Czyli można jeszcze uprawiać prawdziwy reportaż.

Oby tak dalej. Może właścicieli tych środków przekazu ruszy sumienie i będą pisać o naszym "koniu, który jaki jest - każdy widzi", a nie próbować indoktrynować swoich czytelników nie ruszając się zza biurka.

No comments:

Post a Comment