2014-02-27

ૐ czyli Kalachakra Mandala w 7 minutach i 31 sekundach

Po wczorajszej rodzinnej duchowej wizycie w Ośrodku Khordong w Darnkowie, z przepiękną stupą, zajrzałem na materiały omawiające mandale w Youtubie. Łacno i Wam przyjdzie w tym serwisie znaleźć kilka miłych filmików na ten temat. 
Bodajże najprzystępniej i najszybciej tybetańską mandalę średnio zainteresowanym osobom postronnym wyjaśnia Kalachakra Mandala in 3D view ze stosowną muzyką:
 

Dla niecierpliwych, którzy i 7:31 minut swojego życia nie chcą oglądnięciu tegoż poświęcić, zamieściłem tutaj klatki z tego filmu, streszczające jego przesłanie:

Pokazuje on, i to w 3D, bramy dharmy, które przydałoby się przeniknąć, by nasze cenne świadome życie się nie zmarnowało.

Zachęcam przy okazji do odwiedzin samego ośrodka w Darnkowie, choćby z ciekawości. Skontaktujcie się z nimi w tym celu: nie biją, do niczego nie namawiają. Za to oferują piękne okolice z ostańcami (Błędne Skały w pobliżu: można tam z ośrodka w dwie godziny dojść piechotą), dużo kolorowych smoków na ścianach, i szansę budującego doświadczenia duchowego. Na dzisiejszy dzień niezobowiązujący do niczego pobyt u nich kosztuje 20 zł za noc od dorosłej osoby; za rachunkiem, a co.

W końcu to buddyzm, uczciwa religia :).

Ponieważ dosyć trudno tam trafić, podaję dokładną lokalizację. Trzeba dojechać do samego Darnkowa, a potem skręcić w kamienistą drogę, prowadzącą pod górę. Okazjonalne drogowskazy, posążki Buddhy w strumykach (!) oraz łopoczące flagi tybetańskie wskażą wam drogę.

Pozwólcie, że przypomnę z szacunkiem,
Życie i śmierć to sprawa najwyższej wagi.
Czas biegnie szybko, okazja zostaje stracona.
Przebudź się, przebudź się! Bądź uważny!
Nie marnuj swojego życia.

No comments:

Post a Comment